Október 2-án Budaörs adott otthont az első U13-as fordulónak.
Ebben a korcsoportban, az Országos Gyermekbajnokságban megkötött játékszabályok szerint kell játszani. A mérkőzés 2×20 percből áll, amelyen belül a 10. perceknél kötelező sorcsere van, így mindenki játéklehetőséghez jut. Az első félidőben egy intenzívebb, nyitott védekezést, míg a második félidőben a zártabb 6-os falat ( 6:0-ás védekezés) kell alkalmazni.

Pinczés Tímea edző gondolatai: A nyitott védekezést már több éve használjuk, a zártabb volt az újdonság az idén, de úgy gondolom, hogy jól tudtunk hozzá alkalmazkodni, mind támadásban, mind védekezésben. Azért még folyamatosan tökéletesíteni kell. Minden játéknapon két meccset játszanak a csapatok, de csak két hetente.

Az első mérkőzésen a Martonvásár csapata ellen játszottunk egy igen lendületes, gólokban és magabiztosságban gazdag meccset. A szezonkezdéshez ez egy szuper meccs volt. Minden összejött, a védekezésben labdákat szereztünk, amelyből indításos, lerohanásos gólokat lőttünk. Felállt fal ellen is jól működtek a helycserék, üres befutások. Kapusunk pedig igazán odatette magát.

A másodikon, a Székesfehérvár ellen próbáltunk játszani, de sajnos nem “haraptunk” úgy, mint az első meccsen. A jobb képességű ellenfelünkkel szemben csúfos vereséget szenvedtünk. Nagyon sok technikai hibát vétettünk és ezt keményen megbosszulta az ellenfél. Sajnos a bátortalan hozzáállásunk is a vesztünkhöz vezetett. Kapusunkat nagyon sokszor kiszolgáltatott helyzetbe hoztuk. De ebből is tanultunk, szorgalmasan dolgozunk tovább.