Február 11-én a Komárom- Esztergom megyei Kézilabda Szövetség szervezésében került megrendezésre a Farsang-kupa az U10 – es fiú és lány korosztályok számára. A fiú csapatok küzdelmei a tarjáni sportcsarnokban zajlottak. Itt mutatkozott be először az U10-es fiú csapatunk.

Kőrösi László edző így értékelte a napot:

A betegségek miatt, csak a fél csapat kelt útra a Tarjánban rendezett Farsang -kupára. A fiúk életében ez volt az első négy mérkőzéses nap, ráadásul csak egy csere állt rendelkezésre. Az első mérkőzésén a Kisbér csapata ellen játszottunk. Annak ellenére, hogy a kapuban a harmadik számú kapusunk foglalta el a helyét a félidőben 7-7 állt az eredményjelzőn. A rutinosabb ellenfél a második félidőben felőrölte játékunkat, szinte nem volt olyan labda, mely ne dadogott volna a fiúk kezében.

A második mérkőzésén a PLER csapata játszott velünk, mint macska az egérrel. Szinte a középkezdés után megszerezték a labdát, játékosaink nem tudtak kibontakozni. Jó alkalom volt a középkezdés gyakorlására, a kapusunkat nagyon megdolgoztatták. 32-2

A 3. Meccsen a Tempo ellen már sokkal jobb volt a védekezés megszerezték a fiúk az első sárga lapokat és meglett az első kiállítás is. A kapusunk is jobban védett, de a fáradság utolérte a csapatot. A szintkülönbség ezen a mérkőzésen is érezhető volt.19-4

A nap utolsó mérkőzése nagyon jó játékot hozott, melyet a Tarján csapata ellen játszottuk. A fiúk mindent beleadva hajtottak, de az ellenfél 10-es játékosának magasabb tudás szintje megkérdőjelezhetetlen volt (később ő lett a torna gólkirálya), nem tudtuk tartani. 21-12

A négy vereség nem esett jól, de rengeteget tanult az edző és a játékosok is. A torna végére a házi gólkirályt nem tudtunk hirdetni, a hármas holtverseny miatt. Bokros Gergely 7; Gergely Ádám 7; Kőrösi Botond 7; Grósz Arnold 5; Hartyán Zétény 1; góllal zárta a tornát. Nagyon sokat fejlődtek a fiúk. A döntő mérkőzés megtekintése (Kőkúti-PLER) bárki számára óriási sport élményt jelentő esemény volt, és kiváló célt tudott gyermekeink elé állítani…